REKLAMA
Znaleziono 587 wyników
W Polsce czeka nas dekada rozwoju elektromobilnościartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce czeka nas dekada rozwoju elektromobilności
Samochody elektryczne to nie tylko cicha jazda, możliwość przejazdu po buspasach czy darmowe parkowanie w miastach. To przede wszystkim kierunek ograniczania emisji substancji szkodliwych, gazów cieplarnianych – co wpływa na poprawę jakości powietrza w miastach. To ważny problem w Polsce, gdzie miasta są bardzo mocno zanieczyszczone, a transport jest jednym z głównych emitorów.
Trzeba zwiększyć transfer nowych rozwiązań technologicznych do polskiej gospodarkiartykuł
Pokaż artykuł
Trzeba zwiększyć transfer nowych rozwiązań technologicznych do polskiej gospodarki
– Rozwój polskiego przemysłu motoryzacyjnego przyszłości wymaga przyspieszenia komercjalizacji wyników pracy instytutów badawczych. Do tej kwestii odnosi się tworzona właśnie strategia Sieci Badawczej Łukasiewicz – mówi dr Hubert Cichocki, prezes tej instytucji. Hubert Cichocki był gościem drugiego dnia Kongresu Nowej Mobilności w Łodzi (23-26 września).
Ruszyła realizacja kolejnej gigantycznej inwestycji zagranicznej w Polsce. Będzie warta ponad 8 miliardów złotych!artykuł
Pokaż artykuł
Ruszyła realizacja kolejnej gigantycznej inwestycji zagranicznej w Polsce. Będzie warta ponad 8 miliardów złotych!
Kolejna gigantyczna inwestycja zagraniczna w Polsce. Jest to też następna strategiczna inwestycja na terenach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Umicore i należąca do grupy Volkswagen spółka PowerCo rozpoczynają w Nysie, w województwie opolskim budowę wielkiej fabryki materiałów akumulatorowych. To wielki sukces Polski, WSSE "INVEST-PARK" i województwa opolskiego.
Niemiecki koncern automotive ZF otwiera nowe laboratorium w Częstochowie. Miasto wzmacnia pozycję w globalnej branży systemów bezpieczeństwaartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern automotive ZF otwiera nowe laboratorium w Częstochowie. Miasto wzmacnia pozycję w globalnej branży systemów bezpieczeństwa
Niemiecki koncern ZF Friedrichshafen AG uruchomił w Częstochowie nowoczesne laboratorium testowe pasów bezpieczeństwa, znacząco rozbudowując lokalne zaplecze badawczo‑rozwojowe. To kolejny krok w przekształcaniu miasta z ośrodka produkcji masowej w centrum inżynieryjne o znaczeniu międzynarodowym.
W Warszawie za 207,9 mln zł powstanie Centrum Innowacji i Cyberbezpieczeństwa Wojskowej Akademii Technicznejartykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie za 207,9 mln zł powstanie Centrum Innowacji i Cyberbezpieczeństwa Wojskowej Akademii Technicznej
Unibep podpisał umowę na realizację Centrum Innowacji i Cyberbezpieczeństwa, w którym znajdą się laboratoria i pomieszczenia dydaktyczne Wydziału Cybernetyki WAT oraz Eksperckiego Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa MON. Już za 4 lata będą się w nim kształcić m.in. przyszłe kadry Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Koszt budowy to 207,9 mln zł.
Laboratorium Termoklimatycznych Badań Obiektów Inżynieryjnychinwestycja
Pokaż inwestycję
Laboratorium Termoklimatycznych Badań Obiektów Inżynieryjnych
Kraków
Nawet kilka milionów nowych miejsc pracy, czyli rynek elektromobilności w najbliższych latachartykuł
Pokaż artykuł
Nawet kilka milionów nowych miejsc pracy, czyli rynek elektromobilności w najbliższych latach
Elektromobilność w ciągu ostatnich lat rozwija się w dynamicznym tempie, a samochody elektryczne stanowią coraz większą część rynku motoryzacji. Według danych EV-Volumes w 2022 r. dostarczono łącznie 10,5 mln nowych pojazdów typu BEV i PHEV, co stanowi wzrost o 55% w porównaniu z 2021 r.
Politechnika Białostocka otworzyła pierwszy w Polsce Campus 5G Network - Open RAN Labartykuł
Pokaż artykuł
Politechnika Białostocka otworzyła pierwszy w Polsce Campus 5G Network - Open RAN Lab
Sieć w modelu otwartym uruchomiona na częstotliwościach lokalnych to unikalna wartość pierwszego w Polsce Campus 5G Network – Open RAN Lab, czyli laboratorium pozwalającego na zdobywanie studentom Politechniki Białostockiej kompetencji w zakresie budowania i obsługi takich sieci na całym świecie – zgodnie z najnowszymi trendami.
Do końca 2021 roku Danfoss zatrudni w Grodzisku Mazowieckim 400 nowych pracownikówartykuł
Pokaż artykuł
Do końca 2021 roku Danfoss zatrudni w Grodzisku Mazowieckim 400 nowych pracowników
W październiku ubiegłego roku Danfoss poinformował o rozpoczęciu budowy nowej fabryki w Grodzisku Ma...
W Gdańsku powstaje laboratorium technologii wodorowych H2Tech LABartykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku powstaje laboratorium technologii wodorowych H2Tech LAB
Budowa innowacyjnej instalacji wodorowej, nowy prototyp elektrolizera i alternatywne metody przechowywania i transportu wodoru – to główne obszary badań, które będą realizowane w tworzonym właśnie na Politechnice Gdańskiej międzywydziałowym laboratorium H2Tech LAB "Laboratory of Hydrogen Technologies".
Dolny Śląsk: W Brzegu Dolnym zainwestuje duży chiński inwestor z branży elektromobilnościartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: W Brzegu Dolnym zainwestuje duży chiński inwestor z branży elektromobilności
Dolny Śląsk przyciągnął kolejnego inwestora z branży elektromobilności. W podwrocławskim Brzegu Doln...
Trzeba przyspieszyć proces budowy i odbioru stacji ładowania elektrykówartykuł
Pokaż artykuł
Trzeba przyspieszyć proces budowy i odbioru stacji ładowania elektryków
Polska jest jednym z pierwszych krajów Unii Europejskiej, która wdrożyła dosyć obszerną legislację dotyczącą obszaru elektromobilności – w tym przede wszystkim obszaru infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych. Ustawa o elektromobilności weszła w życie w 2017 roku – czyli już wiele lat temu i wyznaczyła pewne zasady funkcjonowania naszego rynku, zdefiniowała role poszczególnych podmiotów, wdrożyła rozwiązania w zakresie spełniania standardów technicznych funkcjonowania stacji ładowania.
PAIH: w 2021 r. zagraniczne firmy zainwestowały w Polsce 3,5 mld euroartykuł
Pokaż artykuł
PAIH: w 2021 r. zagraniczne firmy zainwestowały w Polsce 3,5 mld euro
To był rekordowy rok dla Polskiej Inwestycji i Handlu. Zagraniczne firmy zainwestowały w Polsce przy...
[Wrocław] Concordia Hub (kamienica na Wyspie Słodowej 7/7a)inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Concordia Hub (kamienica na Wyspie Słodowej 7/7a)
Wrocław, Śródmieście, Wyspa Słodowa 7/7a
Politechnika Wrocławska projektuje nad Odrą nowe centrum badawcze [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Politechnika Wrocławska projektuje nad Odrą nowe centrum badawcze [WIZUALIZACJE]
InnoCamp-GEO2 będzie tworzył wraz z oddanymi już do użytku Geocentrum i GEO-3EM kampus Na Grobli. Uc...
Polska Grupa Zbrojeniowa finalizuje kolejne inwestycje w ramach I fazy programu Wisłaartykuł
Pokaż artykuł
Polska Grupa Zbrojeniowa finalizuje kolejne inwestycje w ramach I fazy programu Wisła
5 czerwca nastąpiło oficjalne odebranie kolejnego etapu projektu budowy i wyposażania laboratorium Hardware-In-The-Loop w Zielonce. W budynku zainstalowane zostały urządzenia do symulacji rakiet, w tym m.in. system gimbala. To kolejna w ostatnim czasie inwestycja zrealizowana z Lockheed Martin w ramach zobowiązań offsetowych do programu Wisła.
W Pszczynie otwarto Centrum Elektromobilności firmy ZPUE S.A.artykuł
Pokaż artykuł
W Pszczynie otwarto Centrum Elektromobilności firmy ZPUE S.A.
1000 stacji ładowania pojazdów elektrycznych rocznie będzie wyjeżdżać z nowo otwartego Centrum Elektromobilności w Pszczynie. ZPUE S.A., firma rodzinna z centralą we Włoszczowie, zapowiada, że to dopiero pierwszy z trzech etapów rozbudowy tego zakładu produkcyjnego. Pszczyna jest bowiem, jak podkreśla prezes Michał Wypychewicz, świetnie zlokalizowana zarówno dla wymogów logistyki krajowej jak i międzynarodowej.
Rosną zagraniczne inwestycje z branży elektromobilności w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Rosną zagraniczne inwestycje z branży elektromobilności w Polsce
Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Bergman Engineering oraz Polska Izba Rozwoju Elektromobilności stworzyły wspólnie raport branżowy "Elektromobilność w Polsce: Inwestycje, Trendy, Zatrudnienie". Polska jest aktualnie liderem produkcji baterii w Europie – fabryki ulokowane na terenie naszego kraju są odpowiedzialne za około 30% europejskich mocy produkcyjnych baterii.
Infrastruktura ładowania powinna wyprzedzać rozwój elektromobilności w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Infrastruktura ładowania powinna wyprzedzać rozwój elektromobilności w Polsce
Przyjęte w listopadzie 2023 r. unijne rozporządzenie ws. rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych (AFIR) oznacza dla Polski konieczność wykonania wielu ambitnych zadań związanych z elektromobilnością i paliwami alternatywnymi. O tym, czy jesteśmy w stanie je spełnić, mówił Peter Badík, współzałożyciel i partner zarządzający GreenWay podczas Kongresu Nowej Mobilności w Łodzi (24-26 września).
38 milionów złotych dla Energa-Operator SA na modernizację kluczowych stacji elektroenergetycznych w woj. kujawsko-pomorskimartykuł
Pokaż artykuł
38 milionów złotych dla Energa-Operator SA na modernizację kluczowych stacji elektroenergetycznych w woj. kujawsko-pomorskim
Energa-Operator otrzymała 38 milionów złotych na modernizację kluczowych stacji elektroenergetycznych w woj. kujawsko-pomorskim. Celem dofinasowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej projektu, jest wsparcie rozwoju elektromobilności. W jego ramach spółka zrealizuje zadania inwestycyjne, których łączna wartość przekracza 63 miliony złotych.
REKLAMA